Kaskada 5 PiłkamiJeśli umiesz już dość dobrze żonglować 4 piłkami to czas na 5 piłek :)
Jednak nie liczmy na to że nauczymy się żonglować 5 piłkami tak szybko jak 4.
Kaskada 5 piłkami jest trickiem na który będziemy musieli poświęcić dużo więcej czasu niż na 4 piłki.
A więc do dzieła:

Pierwsza rzeczą przy nauce kaskady którą bym polecił jest wysoka kaskada 3 piłkami.
Wbrew pozorom jest to trudne ćwiczenie, ale niezbędne.Następnym ćwiczeniem jest flash 3 piłkami, czyli żonglujemy normalnie 3 piłkami i w pewnym momencie wyrzucamy je wszystkie w powietrze tak aby ręce były przez chwile pusteTroche trudniejsze....
Następne ćwiczenie jest nieco trudniejsze mimo że też wykonuje się je 3 piłkami. Waż 3 piłkami jest trickiem takim jak kaskada 5 tylko że mamy 2 "dziury".
Po drodze możemy [wypadało by] jeszcze poswięcić trochę czasu na prysznic 3 piłkami, dzięki któremu przyzwyczaimy się do większej szybkości wykonywania wyrzutów.

Przysznic >     < Waż

4 Piłki
Jest to trik, który polega na tym, ze żonglujesz 4 piłkami wyrzucasz dwie piłki na krzyż. Jest to bardzo ważny trik, który jest o wiele prostszy do wykonania kilku powtórzeń niż 5 piłek, ale trenuje wyrzuty na 5. Dokładne żonglowanie tego triku jest bardzo podobne w wymaganiach jak 5 piłek.

   

Jest to prawie to samo, co żonglowanie 5 piłkami, tylko 1 dziura daje czas na korekcje błędów przy pozostałych piłkach. Dobre opanowanie tego tricku oznacza praktycznie dobre opanowanie kaskady 5 piłkami.

   

W tym miejscu możemy spokojnie wziąć 5 piłek i na początku robić tzw. fleshe, czyli wyrzucamy 5 piłek i staramy się je połapać. W miarę wytrenowania zwiększamy oczywiście ilość wyrzutów. Powodzenia.

Początek 3 Piłki 4 Piłki 5 Piłek 6 Piłek 7 Piłek Tricki