Kaskada 3 PiłkamiNa początku sugerował bym zacząć od 1 piłki. A mianowicie chodzi o przerzucanie jej z ręki do ręki. Jest to tylko z pozoru proste, ponieważ wypadałoby zwrócić uwagę na kilka istotnych rzeczy:

ruchy nie powinny być szarpane, wszystko staramy się wykonywać płynnie
rzucamy rytmicznie, czyli pomiędzy wyrzutami powinien następować taki sam okres czasu
ręka nie powinna byc napięta

Na początku zalecałbym to ćwiczenie przez przynajmniej kilkanaście minut.
Kiedy przejść dalej sam zdecyduj.


Teraz 2 piłki

Poniższe ćwiczenie jest typowym wstępem do kaskady 3 piłkami.
Robimy 2 identyczne wyrzuty na tę sama wysokość.
Zaczynamy oczywiście raz z prawej raz z lewej ręki.


!!! CZEGO NIE ROBIĆ !!!

W poprzednim ćwiczeniu z początku czyha na nas taka oto pułapka. Jest to niestety odruch, którego zwalczenie niektórych trochę kosztuje. Niestety ulega mu większość osób. Jest on prawdopodobnie spowodowany tym, że wiedząc o tym, że zaraz wpadnie nam do ręki piłka staramy się ją jak najszybciej zwolnić i przekładamy piłkę w panice do drugiej ręki.


Kolejny krok

Różnica pomiędzy drugim a tym ćwiczeniem polega na tym, że przerwa pomiędzy kolejnymi seriami jest jeszcze krótsza niż poprzednio.


Do tego dążymy !!!

Bierzemy trzy piłki i na początek wykonujemy tylko trzy rzuty, po czym piłki wyłapujemy. Gdy rzuty nie sprawiają nam kłopotu próbujemy wykonać ich o kilka więcej. Oczywiście zaczynamy raz z prawej raz z lewej ręki.W końcu kaskada 3 piłkami :)

Gdy potrafimy wykonać już kilkadziesiąt wyrzutów, możemy powiedzieć że udało nam się nauczyć kaskady 3 piłkami. W tym momencie narazie nie zrobimy nieczego więcej, ponieważ potrzeba trochę czasu żeby się z tym oswoić. Ale już niedługo możemy próbować jakiś trików z 3 piłkami.

Początek 3 Piłki 4 Piłki 5 Piłek 6 Piłek 7 Piłek Tricki